TR EN
Logo darkgrey
EVİN
SANAT
GALERİSİ

GALERİ

Evin Sanat Galerisi, 1996 yılında Evin İyem ve Ümit İyem tarafından kurulduğundan bu yana, Türkiye’deki figüratif ağırlıklı plastik sanatların en önemli temsilcilerinden biri olmuştur. Genç ve dinamik yeni nesil ekibiyle galeri, kurucularının temel değerleri olan güven ve uzmanlıktan şaşmadan, anlaşmalı olduğu sanatçıların her türlü temsil ve tanıtımlarını üstlenir, ayrıca misafir sanatçılara programında yer verir.


Yirmi yılı aşkın deneyimi ile Evin Sanat Galerisi, Türk sanat piyasasında kendine önemli bir yer edinmiş ve 2001 yılından beri eser sertifikaları vererek hem sanatçıların hem de koleksiyoncuların haklarının korunmasında öncü bir rol oynamıştır.


Galeri, yıl boyunca Türk modern sanatının büyük ustalarına ve ümit vadeden genç sanatçılarına düzenlediği kişisel ve grup sergilerinin yanı sıra 2006 yılından beri de Nuri İyem Resim Ödülü ve Sergisini de gerçekleştirmektedir.


Evin Sanat Galerisi, İstanbul’un tarihi ve seçkin semtlerinden Bebek’te konumlanmış olup, ikinci derece tarihi eser statüsündeki binasında sanatseverlere hizmet vermektedir. Bu bina, aynı zamanda bir sanat galerisi için özel olarak tasarlanan Türkiye'deki ilk binadır. İki kat sergi salonunun dışında bir adet ofis katı ve temsil ettiği sanatçıların eserlerinin izlenebildiği koleksiyon katı bulunmaktadır. Evin Sanat Galerisi, yazın kapalı olduğu ay dışında yıl boyunca, Pazar günleri hariç her gün, saat 11:00'den 19:00'a kadar konuklarını ağırlamaktadır.


Evin İyem – Ümit İyem – Kurucular
Osman Nuri İyem – Kreatif Direktör
Ece Balcıoğlu – Galeri Yöneticisi
Gül Demirdağ- İş Geliştirme ve Satış Danışmanı
Cem Ergül – Teknik Operasyonlar Müdürü